Červenec 2016

Kešprochajdy 01

27. července 2016 v 22:20 | Zuzana Macháčová |  Kešturistika
Vážení a milí - slavím své první geoúspěchy!

24. červenec 2016
OKOLO PORUBY CESTIČKA (mikro, multi) - neuloveno
Trasa: cca 14 km
S geopřítelem Bociánem jsme vyrazili do Poruby omrknout indície k multince s názvem "Okolo Poruby cestička" - byla to fajnová kešprochajda, objevili jsme nová, nám doposud neznámá zákoutíčka a hezky jsme si protáhli kostru! :) Zastaveníček bylo 10 a každé mělo moc hezky vymyšlenou hádanku. Trochu nás potrápily radniční sloupy, ale jinak celkem pohoda! :) Moc se mi líbí část historické Poruby kolem Báně, zámečku a rybníka - u něj jsem to luštění indicií postrádala celkem dost, já osobně bych tam nějakou šifru vrazila - a zjistila jsem, kde dávají tramvajky dobrou noc. :)
Geopřítel pak musel odjet a já rozluštila souřadnice bez něj. Navedly mě po Lenince dolů - a přede mnou ožívaly ne zas tak staré vzpomínky. A pak jsem zalezla do křáku za obchoďákem - a hledala jsem a hledala. Bylo to mé první samostatné geohledání a já si ani za boha nedokázala představit jak malá může taková mikrokeška být. A taky jsem si připadala dost nepatřičně - bo lidi. Ten den to pro mne ještě nebyli mudlové, ale lidi s kopcem předsudků, kteří si budou myslet, že jsem houmlesák, všakvítejak.
Nu, keš jsem nenašla.
Snad jsem nehledala dostatečně dlouho.
Alespoň mám ty souřadnice!


26. červenec 2016
OKOLO PORUBY CESTIČKA (mikro, multi) - neuloveno
Trasa: cca 10 km
Tentokrát jsem se pořádnou oklikou vydala k cílovce s kamarádkou, kterou jsem na geocaching navnadila. (No prosím, mluvím o tom, i když sama jsem ulovila úplný houby! :)) Naše snažení sice bylo bez výsledku, ale zábava kolem toho byla neskutečná! Kačeření s přáteli je lepší než bejt osamělé ošklivé káčátko a hledat si krabky sám! :)


27. červenec 2016, aneb (nejen) cestou do knihovny
Trasa: cca 9-10 km
MĚSTSKÉ BRÁNY (mikro, tradi) - odloveno
Na tuto keš jsem náležitě hrdá, jelikož je to má PRVNÍ OFIKO ODLOVENÁ KEŠKA!
Suprčupr keš v centru města, která povyprávěla něco málo o historii Ostravy, o jejím opevnění (které bylo mimochodem vystavěno až 100 let po založení města) a třech branách. (Historické kešky jakožto historik absolutně žeru!) Objevit ji bylo celkem snadné - a přesto bylo umístění těžko "vymudlitelné"!

KAPLIČKA SISSI (mikro, tradi) - neodloveno
Chodím kolem ní den co den z gymplu a nevím o ní! GPS mě k danému místu navedla s dostatečnou přesností, neumím si však představit, že bych keš hledala zrovna TAM, aniž bych byla objevena mudly...
Přemudleno, neodloveno.

PAMĚŤ STROMU (malá, multi) - odloveno
Famózní multinu jsem si v oblíbeném parku prošla bosá. Hledání indicií v cedulkách s popisky stromů byla zábava a několikrát jsem se musela vracet, protože jsem měla roztěkanou mysl a zapsala jsem si údaje špatně. Dopadlo to nakonec tak, že jsem si ty ceduličky vyfotila, potom jsem si lehla na lavičku a ještě jednou jsem si své geoindicie překontrolovala. Pak jsem je dosadila do vzorce pro finální souřadnice a ty mě zavedly na místo kešky. Narozdíl od mikrokešky u Imperialu byla tahle ve "svačinové" krabičce. Byl v ní notýsek s tvrdýma deskama(!!!) - takže žádný srolovaný měkký bloček v krabičce od filmu :)) - a já tam hrdě zapsala svou geopřezdívku! :)

---

Pak jsem dojela do Poruby, kde se šlo na věc s mým psím sparing partnerem. Dali jsme si kolečko kolem vozovny, kde dávají tramvajky dobrou noc (viz. 24. červenec) a rozluštili jsme indicie k multině s názvem VOZOVNA PORUBA (malá, multi)- souřadnice (snad) vyluštěny a zítra ráno na keš během geovenčení naběhnu! Chtěla jsem teda najít ještě "Pohodovou keš", ale byla jsem bez GPSky, takže ji s geohafanem schlamstnem zítra spolu s tou vozovenskou.
Mějte se kráásně! :)

10kmD

27. července 2016 v 22:15 | Zuzana Macháčová |  Kilometry
Eyyy! I AM WONDERFUL WOMAN!


10kmT; 15kmT

27. července 2016 v 21:58 | Zuzana Macháčová |  Kilometry
I HAVE DONE IT!
I SUCCEED!


(Od)lovené keše

25. července 2016 v 16:54 | Zuzana Macháčová |  Kešturistika

1. 24, 26. 7. 16 Okolo Poruby cestička - Multi, Mikro, cca 9-10 km, pokusy o odlov: 2
2. 27. 7. 16; Městské brány; Tradi, Mikro, - ; pokusy o odlov: 1
3. 27. 7. 16; Kaplička Sissi; Tradi, Mikro, - ; pokusy o odlov: 1
4. 27. 7. 16; Paměť stromu; Multi, Malá, cca 3 km, pokusy o odlov: 1

pozn:
Odloveno
Neodloveno

LYSÁ HORA 01 - 1323 m. n. m. aneb jdeme do toho po hlavě!!!

22. července 2016 v 22:59 | Zuzana Macháčová |  Vrcholy

Tak!
Včera jsem dokázala, že já prostě nejsem někdo, kdo by šel na věc hezky postupně a podle předem zvoleného pořádku, ale hned do všeho hrr skočím po hlavě. Často si nabiju držku, ale na tom nesejde. Předevčírem jsem zde zveřejnila svých dvanácte cílů Beskydských (viz. menu - dočasně) a jako poslední z nich jsem si zvolila Královnu - nejvyšší horu - Lysou!
A napoprvé jsem lezla zrovna tam!
A taky jsem od ní dostala pěkně za uši!
Vydaly jsme se tam s kamarádkou - a obě jsme si povšimly zajímavého úkazu!
Když jste na začátku, nebo v polovině kopce - lítají nepěkná slova a věty typu:
"Čí to byl nápad?",
"Já se na to můžu ...!",
"To je v ...!",
"Nevrátíme se?"
a "NA LYSOU UŽ NIKDY!" - zato když už jste se vyškrábali až nahoru a nadělali jste dvě stě padesát selfíček, z nichž použitelné je jen jedno (protože bez fotek, jako kdybyste nikde nebyli, že jo!) a teď už si sedíte na terásce a pijete vychlazený pivko, či kofolu a sledujete to úžasné panoráma, které se vám nabízí, musí nutně padnout otázka:
"Kdy jdem zas?".

20kmT

22. července 2016 v 22:53 | Zuzana Macháčová |  Kilometry
I DID IT!
Posunula jsem hranici!
Trasa: Lysá Hora

Včerejší sukces!!!

22. července 2016 v 8:32 Zformuj se chůzí - (tý)deníček
Trasa: 21,5 km!!! - překonána hranice 20kmT!

Dneska jsem dokázala, že nejsem člověk, který by něčeho dosahoval postupně... Včera jsem na tuto stránku napsala svých dvanácte cílů Beskydských - a jakožto konečný milník je označena Lysá hora. Hádejte kam jsem dnes s kamarádkou vyrazila?

To máme cca 16,5 km s tím, že jsme odbočily z cesty a našly tři kešky (načež jsem propadla geocachingu) - tudíž to by nám vyneslo určitě tak kilometr navíc! :)
Cestou domů jsem se ještě prošla deštěm a přidala jsem další 4 kiláčky.

Trasa: 21,5 km
(16,5 km za 4 a půl hodiny - průměrná rychlost 4,5 km/h)
Jídelníček:
Sn: Opečený chleba s avokádem, šunkou a míchaným vajíčkem; voda
Sv: Bílý jogurt s borůvkami, muffin; voda
O: Zelná polévka, dva krajíce chleba; 3 dcl kofoly (obědvání s naprosto úžasným výhledem na hory po náročném fyzickém výkonu je to nejlepší co může být - a je to jeden z důvodů, proč ráda chodím po horách! :D)
Sv: Jablko, borůvky (nasbírané cestou), Maretti Bruschettky s příchutí pesta (30g - za ně jsem přijala 140kcal a pak jsem je - a ještě víc - spálila čtyřmi kiláky v dešti: - 240kcal dle Endomonda)
V: Čokoládový jogurt a koláček - večeři ve vaně jsem teda nezvládla, ale nutně jsem potřebovala cukry a neměla jsem energii na to cokoliv vymýšlet! Ale zas takový hřích to po dnešním dni být nemůže! :D
Vypito: minimálně 1l vody

Výsledek: K výšlapu - jsem na sebe tak hrozně moc hrdá, že jsem se do toho vrhla po hlavě jak je mi vlastní! :)
K jídelníčku - žalostně málo bílkovin a nedostatek vlákniny. Jídelníček nebyl úplně ukázkový, ale aby taky byl, když toho bylo toooolik energie co dobíjet! :D

Obídek na vrcholu s naprosto bezkonkurenčním výhledem! Takový chutná nejlépe! :)

překročeno

20. července 2016 v 11:48 | Zuzana Macháčová |  vzhled
Jaké jsou mé hranice a kam až je posouvám? A jaké jsou ty vaše? A kam je posunete?
...
...


...
pozn: 10kmD x 10kmT
koncovka D odkazuje na kilometry za celý den, koncovka T na kilometry v rámci jedné trasy. :)

Kam až?
Prozatím 50kmD;T
Kam až?
Prozatím Sněžka

50km a Sněžka jsou pro mne dosud nepřekročené hranice. Překročím je?