Kešprochajdy 01

27. července 2016 v 22:20 | Zuzana Macháčová |  Kešturistika
Vážení a milí - slavím své první geoúspěchy!

24. červenec 2016
OKOLO PORUBY CESTIČKA (mikro, multi) - neuloveno
Trasa: cca 14 km
S geopřítelem Bociánem jsme vyrazili do Poruby omrknout indície k multince s názvem "Okolo Poruby cestička" - byla to fajnová kešprochajda, objevili jsme nová, nám doposud neznámá zákoutíčka a hezky jsme si protáhli kostru! :) Zastaveníček bylo 10 a každé mělo moc hezky vymyšlenou hádanku. Trochu nás potrápily radniční sloupy, ale jinak celkem pohoda! :) Moc se mi líbí část historické Poruby kolem Báně, zámečku a rybníka - u něj jsem to luštění indicií postrádala celkem dost, já osobně bych tam nějakou šifru vrazila - a zjistila jsem, kde dávají tramvajky dobrou noc. :)
Geopřítel pak musel odjet a já rozluštila souřadnice bez něj. Navedly mě po Lenince dolů - a přede mnou ožívaly ne zas tak staré vzpomínky. A pak jsem zalezla do křáku za obchoďákem - a hledala jsem a hledala. Bylo to mé první samostatné geohledání a já si ani za boha nedokázala představit jak malá může taková mikrokeška být. A taky jsem si připadala dost nepatřičně - bo lidi. Ten den to pro mne ještě nebyli mudlové, ale lidi s kopcem předsudků, kteří si budou myslet, že jsem houmlesák, všakvítejak.
Nu, keš jsem nenašla.
Snad jsem nehledala dostatečně dlouho.
Alespoň mám ty souřadnice!


26. červenec 2016
OKOLO PORUBY CESTIČKA (mikro, multi) - neuloveno
Trasa: cca 10 km
Tentokrát jsem se pořádnou oklikou vydala k cílovce s kamarádkou, kterou jsem na geocaching navnadila. (No prosím, mluvím o tom, i když sama jsem ulovila úplný houby! :)) Naše snažení sice bylo bez výsledku, ale zábava kolem toho byla neskutečná! Kačeření s přáteli je lepší než bejt osamělé ošklivé káčátko a hledat si krabky sám! :)


27. červenec 2016, aneb (nejen) cestou do knihovny
Trasa: cca 9-10 km
MĚSTSKÉ BRÁNY (mikro, tradi) - odloveno
Na tuto keš jsem náležitě hrdá, jelikož je to má PRVNÍ OFIKO ODLOVENÁ KEŠKA!
Suprčupr keš v centru města, která povyprávěla něco málo o historii Ostravy, o jejím opevnění (které bylo mimochodem vystavěno až 100 let po založení města) a třech branách. (Historické kešky jakožto historik absolutně žeru!) Objevit ji bylo celkem snadné - a přesto bylo umístění těžko "vymudlitelné"!

KAPLIČKA SISSI (mikro, tradi) - neodloveno
Chodím kolem ní den co den z gymplu a nevím o ní! GPS mě k danému místu navedla s dostatečnou přesností, neumím si však představit, že bych keš hledala zrovna TAM, aniž bych byla objevena mudly...
Přemudleno, neodloveno.

PAMĚŤ STROMU (malá, multi) - odloveno
Famózní multinu jsem si v oblíbeném parku prošla bosá. Hledání indicií v cedulkách s popisky stromů byla zábava a několikrát jsem se musela vracet, protože jsem měla roztěkanou mysl a zapsala jsem si údaje špatně. Dopadlo to nakonec tak, že jsem si ty ceduličky vyfotila, potom jsem si lehla na lavičku a ještě jednou jsem si své geoindicie překontrolovala. Pak jsem je dosadila do vzorce pro finální souřadnice a ty mě zavedly na místo kešky. Narozdíl od mikrokešky u Imperialu byla tahle ve "svačinové" krabičce. Byl v ní notýsek s tvrdýma deskama(!!!) - takže žádný srolovaný měkký bloček v krabičce od filmu :)) - a já tam hrdě zapsala svou geopřezdívku! :)

---

Pak jsem dojela do Poruby, kde se šlo na věc s mým psím sparing partnerem. Dali jsme si kolečko kolem vozovny, kde dávají tramvajky dobrou noc (viz. 24. červenec) a rozluštili jsme indicie k multině s názvem VOZOVNA PORUBA (malá, multi)- souřadnice (snad) vyluštěny a zítra ráno na keš během geovenčení naběhnu! Chtěla jsem teda najít ještě "Pohodovou keš", ale byla jsem bez GPSky, takže ji s geohafanem schlamstnem zítra spolu s tou vozovenskou.
Mějte se kráásně! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama